Anet A8 – vylepšení (upgrade)

Chtěl bych se podělit o pár vylepšení pro ANET A8, které mi pomohly při tzv. tvorbě duchů (ghosting) a celkově k vylepšení kvality 3D tisku.

Zpevnění T spojení

Vylepšení, které zpevní spojení mezi horním a vertikálním profilem, sedí přesně a osobně jsem nemusel nějak upravovat. Odkaz na Thingiverse: Anet A8 T corner.

Lineární ložiska

Customizable Linear Bushing

Ložiska u mě hrály velkou roli při ztišení tisku a kvalitě tisku, nevím jestli to byl pouze problém u mé ANETY, ale ložiska byla poměrně volná a jakoby drhla. Odkaz na Thingiverse: Customizable Linear Bushing.

Napínací kladka řemene osy X

Napínací kladka pro řemen osy X, osobně se mi pomocí přiložených stahovacích pásků nikdy nepodařilo řemen dobře napnout. Odkaz na Thingiverse: Anet A8 X Axis.

Držák ložiska řemene osy x

Anet A8 X-axis GT2 pulley holder

U mé Anety ložisko řemene osy X drhlo a netočilo se plynule, vyřešeno touto nástavbou. Odkaz na Thingiverse: Anet A8 X-axis GT2 pulley holder.

Zadní výztuha

Anet A8 Rear Frame Brace

Zadní výztuha, tento díl se mi nejvíce osvědčil při zlepšení kvality tisku. Všiml jsem si že při tisku se zadní rám tiskárny prohýbá. Odkaz na Thingiverse: Anet A8 Rear Frame Brace.

Přední výztuha

Y-belt tensioner

Přední výztuha, odkaz na Thingiverse: Y-belt tensioner

Napínací kladka řemene osy Y

Anet a8 y belt

Napínací kladka pro řemen podložky. Odkaz na Thingiverse: Anet a8 y belt.

Ukazatel stavu motoru

Výborná vychytávka, osobně se mi dost často stávalo při manipulaci s osou X, nebo při výměně filamentu, jsem si posunul Osou Z a to buď u jednoho, nebo druhého motoru, to mi pak dělalo velký problém při kvalitě první vrstvy, nebo při výměně filamentu během tisku. Tento ukazatel Vám ukazuje, zda jsou motory správně natočené. Odkaz na Thingiverse: Z stepper.

Vedení vzduchu od ventilátoru

Hesine M-505, Anet A8

Vedení vzduchu pro chlazení filamentu ze všech stran, doplněk sedí dobře a je vcelku užitečný. Odkaz na Thingiverse: Hesine M-505.

Kryt na elektroniku tiskárny

Tento doplněk je spíše designový, slouží pouze k zakrytí kabelů. Odkaz na Thingiverse: Mainboard Cover.

admin

admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *